Optika v Olomouci - Katedra optiky Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého
Aktuální akce a přednášky na Katedře optiky

Mesoscopic quantumness, anyone?  Mauro Paternostro (Queen's University Belfast, UK). Dne 14.1. 2009 v 14:00 proběhne na Katedře optiky v učebně LSP1 přednáška na téma kvantové vlastnosti mechanických mezoskopických objektů. Všichni zájemci jsou srdečně zváni.

Elektronová a vibrační koherence v multidimenzionální optické spektroskopii.  Dne 10.12. 2008 v 14:00 proběhne na Katedře optiky v učebně LSP1 přednáška Tomáše Mančala (MFF UK) na téma optická spektroskopie. Všichni zájemci jsou srdečně zváni.

Polovodičová spintronika a časově rozlišená laserová spektroskopie.  Dne 26.11. 2008 v 14:00 proběhne na Katedře optiky v učebně LSP1 přednáška Petra Němce (MFF UK) na téma spintronika. Všichni zájemci jsou srdečně zváni.

Counting statistics of non-Markovian quantum stochastic processes.  Dne 29.10. 2008 v 14:30 proběhne na Katedře optiky v učebně LSP1 přednáška Tomáše Novotného (MFF UK) na téma kvantové stochastické procesy. Všichni zájemci jsou srdečně zváni.

Optické biosenzory založené na spektroskopii povrchových plasmonů.  Dne 17.10. 2008 v 13:00 proběhne na Katedře optiky v učebně LSP1 přednáška Jiřího Homoly (Institute of Photonics and Electronics, CAV) na téma optické biosenzory. Všichni zájemci jsou srdečně zváni.

Prezentace firmy WICKON.  Ve čtvrtek 15.5. 2008 v 13:00 se na Katedře optiky uskuteční prezentace firmy Wickon spojená s praktickou ukázkou skenovacího zařízení. Všichni zájemci jsou srdečně zváni. Studenti jsou zváni i s ohledem na možnou motivaci bakalářské nebo diplomové práce.

Historie akcí a přednášek na Katedře optiky v roce 2008.

Historie akcí a přednášek na Katedře optiky v roce 2007.

Pro další informace, prosím, kontaktujte: Doc. Radim Filip, Ph.D., filip(AT)optics.upol.cz

________________________________________________________________

sites: optics.upol.cz, www.photonoptics.eu; keywords: Department of Optics, Palacky University, UP, Olomouc, Czech Republic, CR, light, optics, quantum optics, nonlinear optics, optical, wave, quantum, photon, photonics, photonic, laser, vortex, beam, detector, electronics, electronic, optometry; czech keywords: Katedra optiky, Prirodovedecka fakulta, Univerzita Palackeho, Olomouc, svetlo, kvantova optika, nelinearni optika, opticky, vlna, kvantum, foton, fotonika, fotonicky, laser, laserovy, svazek, detektor, elektronika, elektronicky, optometrie; webmaster: Miroslav Jezek;